Nie zamierzam łamać prawa, ale napisanie słowa postanowienia tak bardzo mnie odstraszało, że roboczo nazwę swoje wykroczeniami. Ograniczę się oczywiście do tych blogowych i geekowych, a wszelkie diety, treningi, nauki i budowanie więzi międzyludzkich, pozostawię na prywatnej liście w notesie. Słowo ujawnione ma większą moc, więc może przynajmniej Was nie zawiodę, skoro siebie potrafię regularnie.

  1. SYSTEMATYCZNE publikowanie CIEKAWYCH treści

Owej treści jest mnóstwo, tylko czasami nie chciało mi się jej szukać, albo o niej pisać. W tym roku pora zmierzyć się z połączeniem doboru treści i mobilizacji do pisania częściej niż „raz na jakiś czas z nudów czy co tam”.

  1. Recenzje książek

Literatura towarzyszy mi od najmłodszych lat. Pora by jej obecność w moim życiu objawiła się również na blogu. Książki z mojego stosiku „premiery 2015” zostaną zrecenzowane do końca pierwszego kwartału tego roku (w sumie 4 tytuły bo „Piętno Rzeki” to kolejny tom, a ja nie czytałam wcześniejszych). Na bieżąco będę pisać też o tym co wpadnie mi w ręce. Najbardziej czekam na:

Szamański-blues

  1. Filmy i seriale

Zdecydowanie więcej premier filmowych muszę oglądać w kinie (w ogóle więcej oglądać!), oraz skrupulatnie pilnować tego co się dzieje na serialowej scenie. Koniec z „nadganianiem połowy sezonu”, w czymś trzeba być dokładnym. Tymczasem czekam niecierpliwie na takie filmy:

ósemka

deadpool

viktor

Alicja-po-drugiej-stronie-lustra-2

wa

102624_s2

  1. Kultura wysoka

Toruński Teatr Wilama Horzycy ma świetną załogę aktorską i przecudowne spektakle, które można na jego deskach obejrzeć. Czemu więc, mimo sumiennego zbierania miesięcznych repertuarów, tak rzadko tam bywam?! A Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu? Też warto odwiedzać bo mają ciekawe wystawy i instalacje. Z pewnością do teatru pójdę na spektakl Cyber Cyrano, może ktoś wybierze się ze mną?

  1. Branża eventowa 

Toruń aż kipi od wydarzeń godnych mojej geek uwagi. Pora zostać stałym bywalcem, a nawet współorganizatorem kilku. I po co ograniczać się do Torunia? Poznań, Kalisz, Wrocław (który właśnie przygotowuje się do objęcia tytułu Europejskiej Stolicy Kultury!)… jest kilka miast, które planuję odwiedzić z powodu eventów, które się tam dzieją.

pr

ark

  1. Serie na blogu
  • #TOP10 – pora pogodzić się z pierwszą wymyśloną serią o gadżetach. Maile do „gościnnych publikujących” już rozesłane, niechaj teraz spływają odpowiedzi.
  • Geek Mapa Torunia – miejsca, które każdy geek powinien odwiedzić, gdy znajdzie się w piernikowej stolicy. Wszystko w formie mapy pełnej artykułów i zdjęć. Z czasem może rozszerzę mapę na całą Polskę, a pewnie i porwę się a świat (jak już będę taka bogata, że stać mnie będzie na podróże).

7. YouTube

NIGDY nie było moim marzeniem zostać samodzielnym vlogerem. Chociaż często mówię do siebie to jednak gadanie do kamery wydaje mi się dziwne. Dlatego jeśli już mam działać w branży youtuberskiej to nie sama! Wraz z dwiema przyjaciółkami tworzymy kanał, na którym najczęściej pojawiać się będą nasze trzy mordy, które dyskutują o kulturze, grach, zjawiskach itp (ewentualnie dwie!). Prawdopodobnie Charming Ginger i tak nagra milion solówek, ale moich będzie tam raptem garstka.

youtube

  1. Podcast

Typowo Piwniczne Sprawy mają już nagrany odcinek pilotażowy. To była świetna zabawa, która przekonała mnie, że nagrywanie podcastu to ciekawa rzecz i trzeba się tego pomysłu trzymać. Na szczęście nie będę jedyną kobietą, która wyrazi swoje zdanie w gronie męskich nerdów. Niebawem odeślę Was do odpowiedniej strony, która jest in progress!

9. Technikalia

Własna domena, idealnie dostosowany do niej szablon, wszystkie wymarzone wtyczki, dodatkowe grafiki… jesteśmy z moim osobistym informatykiem Rogerem na półmetku prac budowlanych. Styczeń będzie jeszcze testowy, ale od lutego powinnam śmigać już profesjonalnie (przynajmniej pod względem technicznym, co do reszty – trzymajcie kciuki!).