Dwa tygodnie temu zakończyła się emisja pierwszej połowy czwartego sezonu Wikingów, czyli obecnie mojego ulubionego serialu (każdy odcinek obejrzany najszybciej jak się da!). Nie da się więc ukryć, że produkcja ta jest bliska memu sercu. Na jeden z konwentów fantastycznych przyszłam nawet przebrana za kobietę z Północy, oczywiście inspirując się modą prezentowaną w serialu. Nieodłącznym elementem przebrania (cosplayem tego jeszcze nie nazwę) była fryzura. Włączyłam więc YT i poszukałam kilka tutoriali „jak zrobić fryzurę na wikinga”. Dziś chcę Wam zaprezentować TRZY SPRAWDZONE filmy, których efekt nosiłam kilka razy na swej głowie. Jako, że wczoraj pofarbowałam kudły i znów chce mi się je plątać, będę testować kolejne tutoriale i z czasem podrzucę je tutaj. Uprzedzam, że zdjęcia jakości słabej bo robione z ręki i to w korytarzowym świetle. A póki co paczajcie:

NA LAGERTHE, czyli trochę punkowo

lagertha20

Najtrudniejszym elementem było splatanie warkoczy francuskich do wewnątrz, czyli odwrotnie niż zwykle. Zaowocowało to obolałymi ramionami i palcami. Efekt na moich włosach nie poraża, ale na tutorialu wyszło przecudownie. Muszę koniecznie spróbować jeszcze raz to zrobić, a może wyjdzie zjawiskowo.

NA ASLAUG, czyli prawie Sansa Stark

Aslaug20

W tym tutorialu przedstawione są dwie fryzury – prosta i nieco trudniejsza. Ja przetestowałam trudniejszą. O ile na modelce wygląda fajnie, na mnie już niekoniecznie. Nie wiem też czy to kwestia autorki filmiku, czy właśnie tej fryzury, ale oglądam i widzę Sanse Stark z Gry o Tron.

NA RAGNARA, ale bez golenia boków

Ragnarstyle

W przypadku fryzury na Ragnara wybrałam opcję z trzema warkoczami i rozpuszczonymi włosami od spodu, bo nie przekonywały mnie dodatkowe kity z tyłu (uroki chomiczej twarzy). Znowu miałam męczarnię z pleceniem dobieranych warkoczy, ale opłaciło się, fryzura wyszła sympatycznie.

Zatrudnię sobie prywatnego fotografa w postaci mojego Rogera, wybiorę kilka tutoriali „jak zrobić fryzurę na Grę o Tron” i niebawem zaprezentuję tutaj efekty. Już mnie palce świerzbią!