Jesteście na blogu Czarnego Kota, a jak wiadomo – czarne koty w piątki trzynastego są groźniejsze niż zwykle. Z tej okazji przebiegnę Wam dziś internetowe szlaki wpisem na temat jubilatów piątku trzynastego. Jakieś tam kreatorki mody, czy aktorki jednego serialu sobie podarowałam, ale te trzy nazwiska musicie przyswoić!

dsad copy

Alfred Hitchcock nie próżnował i urodził się 13 sierpnia 1899 roku w piątek!

Znany brytyjski reżyser i producent filmowy od dawna już nie żyje, ale jego filmy wciąż przyprawiają o gęsią skórkę. Zawsze jak trafiam w telewizji na film, który powstał dzięki niemu, nie mam odwagi przełączyć na inny kanał. Oglądam, a potem mam rozkminy na pół nocy.

Alfred

Bliźniaczki Olsen, urodzone 13 czerwca 1986 roku, też się popisały!

Znam je głównie z serialu Pełna Chata i filmów, w których to zamieniały się rolami, czy tam osobowościami. W każdym razie udawały siebie nawzajem. W sumie, wyglądają nawet na takie śliczne wiedźmy, mają coś w tych swoich oczach.

olsenki

Skoro o oczach mowa, 13 grudnia 1957 roku, na świat przyszedł Steve Buscemi!

Nie mówcie, że nigdy nie zauważyliście jego hipnotyzującego spojrzenia. Pozostając w temacie wiedźm i ich kompanionów, przytoczmy tu ropuszkę z wyłupiastymi oczami. Cały Steve! Ale żeby nie było, że się nabijam – uwielbiam go za rolę w Armageddonie (i za Wściekłe Psy i Pulp Fiction też!).

buscemi

Tych osób urodzonych 13tego w piątek jest więcej, ale mój przegląd stwierdził, że lekka nuda, więc wybrałam 3 i na tym kończę. Może i krótko, ale okazja w sumie taka wesoła.