Niedziela. Kolacja w parowarze, dwa seanse w kinie za mną, a na zegarze godzina 23:00. Rzutem na taśmę dzielę się z wami moimi poleceniami w ramach corocznego Share Week – twórcy polecają twórców. Za całą akcją stoi mądry i przystojny Andrzej Tucholski. Żeby nie przedłużać – zaczynam!

Share Week

Połączył nas przypadek. Nasze ścieżki skrzyżowały się całkowicie niekontrolowanie. I jest to jeden z najlepszych przypadków, jakie zdarzyły mi się w życiu. Asia, autorka bloga Wanna Pełna Zombie, jest świetną dziewczyną z którą nie tylko dobrze się rozmawia o geek tematach, ale też współpracuje. Tak! Tworzenie programu atrakcji do bloku popkulturowego jest o niebo łatwiejsze, gdy ma się u boku tak ogarniętą i profesjonalną prelegentkę i specjalistkę, jak Asia. Tegoroczny Share Week nie mógł się obyć bez Wanny Pełnej Zombie!

Share Week

Jovi poznałam w podobnych okolicznościach co bohaterkę pierwszego akapitu. Tworzyłam program dla świeżego konwentu Brodnicon i poprosiłam o pomoc jeszcze jedną internetową twórczynię geek contentu. Tym sposobem Dama Pik stała się kolejnym popkulturowym blogiem, który zaczęłam regularnie przeglądać i w efekcie postanowiłam zaznaczyć na łamach Share Week 2017.

Share Week

Gdybym miała opisać typową nerdgirl to byłaby to Serenity, która prowadzi bloga IMHO. Nie będzie zaskoczeniem jeśli zdradzę, że tę autorkę też poznałam przy okazji konwentu i również poprosiłam ją o pomoc przy Brodniconie. Wiedza Serenity często gęsto mnie oszałamia, więc jej internetowe miejsce traktuję trochę jak wikipedię. Zwłaszcza w dziedzinie literatury. Z naciskiem na Tolkiena. Na uznanie zasługuje tutaj również Turel, który jest współtwórcą tego internetowego miejsca i autorem wielu równie ciekawych artykułów i tekstów!


Share Week jest dla mnie zawsze (hehe, drugi raz dopiero!) testem. Nie zastanawiam się długie godziny kogo w tym roku chcę docenić. Wyznaję zasadę, że pierwsze skojarzenie jest najlepsze. Dlatego Asia, Jovi i Serenity pojawiają się tutaj w pełni zasłużenie. Bardzo je cenię i dopinguję!