Pierścionek bez diamentu? – jak wybrać pierścionek ukochanej

Wybór odpowiedniego pierścionka zaręczynowego to jedna z najważniejszych kwestii w życiu mężczyzny. Każdy zakochany mężczyzna chce kupić taką biżuterię, która usatysfakcjonuje przyszłą pannę młodą. Jak tego dokonać? Jak zaaranżować kupno pierścionka tak, aby ukochana się nie zorientowała? Poniżej przygotowaliśmy kilka praktycznych wskazówek.

Rzecz istotna, a może najważniejsza – budżet

Pierścionek przede wszystkim powinien być wyrazem uczucia, miłości do partnerki, więc kwota, za jaką go kupujemy, powinna być kwestią drugorzędną. Często jednak mężczyźni stają na głowie, aby wybrać biżuterię jak najlepszej i najwyższej jakości. Są pewni, że satysfakcjonującym wyborem będzie tylko pierścionek z górnej półki. We wszystkim należy jednak zachować umiar i myśleć logicznie, nie szalej więc. Określ realną kwotę, którą możesz przeznaczyć na pierścionek dla ukochanej, tak aby nie doprowadziła cię ona do bankructwa. W krajach anglosaskich na pierścionek zaręczynowy przeznacza się jedną do dwóch pensji, jednak w Polsce nie obowiązują żadne zasady regulujące przedział cenowy, za który należy kupić biżuterię. Pierścionek możesz kupić za gotówkę, a jeśli koniecznie uprzesz się na zakup przekraczający twoje aktualne możliwości finansowe, możesz skorzystać z zakupu na raty, jest to coraz częstszy proceder. Pamiętaj, że piękna biżuteria nie musi kosztować majątku, ważne, aby trafić w gust ukochanej.

Kamień – dusza pierścionka

Oczywiście, najbardziej pożądanym kamieniem w pierścionkach zaręczynowych jest diament. Nie bez powodu Merilyn Monroe twierdziła, że jest to najlepszy przyjaciel kobiety. Z dawien dawna istnieje przekonanie, że ten właśnie kamień zapewnia trwałość i stałość przyszłego związku. Diament faktycznie jest najtwardszym z minerałów, które występują na ziemi, a po właściwym oszlifowaniu i wydobyciu z niego niepowtarzalnej głębi – brylant będzie lśnił wyjątkowo pięknie na palcu wybranki. Brylanty są również odporne na matowienie czy zarysowania, co w perspektywie czasu jest wyjątkowo ważne. Diament to jednak nie jedyny kamień, który można umieścić w pierścionku zaręczynowym. Jest szereg pięknych kolorowych kamieni szlachetnych, które być może właśnie twojej wybrance przypadną do gustu znacznie bardziej niż brylanty. Szafiry, rubiny czy szmaragdy są niemal tak trwałe, jak diament i równie piękne. Natomiast lepiej nie kupować pierścionków z kamieniami półszlachetnymi, takimi jak na przykład cyrkonia, są one zdecydowanie mniej trwała. Będzie to uzasadniony zakup tylko w sytuacji, gdy twoja partnerka ma do nich słabość.

Kamień w złocie osadzony

Jeszcze do niedawna dominującym kolorem w pierścionkach zaręczynowych było klasyczne żółte złoto. Obecnie równie popularne staje się złoto białe. Żeby zdecydować o wyborze koloru pierścionka, musisz poznać preferencje twojej ukochanej. Dość istotne jest, aby pierścionek zaręczynowy kolorystycznie pasował do posiadanej już przez Twoją wybrankę biżuterii. Obserwuj, jaką biżuterią twoja ukochana nosi najczęściej. Jeśli Twoja wybranka nosi srebrną biżuterię, lepiej kupić pierścionek z białego złota, a w skrajnych przypadkach- alergii na złoto, może to być pierścionek nawet pierścionek srebrny. Jeśli gust Twojej partnerki nie jest bliżej określony i posiada ona mieszankę biżuterii w najróżniejszych barwach, możesz kupić pierścionek łączący w sobie dwa odcienie – białego i żółtego złota. Będzie on oryginalny i na pewno będzie pasował do każdej innej biżuterii.

Z gustami się nie dyskutuje

Określ styl, który preferuje twoja ukochana. Pierścionek jest tym elementem, który twoja przyszła żona będzie nosić codziennie do końca życia, dlatego warto szukać wytrwale czegoś, co trafi bezbłędnie w jej gust. Przyjrzyj się uważnie, jaką biżuterię nosi twoja wybranka. Zastanów się czy jest to biżuteria klasyczna, retro, a może awangardowa. Czy jest ona delikatna czy kipi kolorami i wzorami. W pierwszym przypadku idealny będzie klasyczny pierścionek z jednym, centralnie osadzonym kamieniem na czterech lub sześciu łapkach. W drugim przypadku możesz wybrać wzór bardziej wyrazisty z kilkoma kamieniami, może być to pierścionek w formie kwiatu, pierścieni albo tarczy. Jeśli twoja wybranka w ogóle nie nosi biżuterii najlepszym wyborem będzie subtelny pierścionek z jednym kamieniem, który będzie dopełnieniem obrączki. Wybór kształtów i wzorów jest tak bogaty, że na pewno znajdziesz coś, co idealnie będzie współgrało z gustem twojej ukochanej.

Nie za duży i nie za mały, czyli jak poznać rozmiar palca partnerki?

Rozmiar palca ukochanej nierzadko pozostaje niewiadomą dla mężczyzny. Jest jednak kilka sposobów, aby go poznać bez wzbudzania podejrzeń. Zwyczajowo kobieta do momentu ślubu nosi pierścionek na serdecznym palcu prawej dłoni. Jeśli twoja ukochana nosi pierścionek na tym właśnie palcu, to najprostszym sposobem jest pokazanie go jubilerowi, który sprawdzi jego rozmiar. Pomocna może okazać się również przyjaciółka twojej wybranki, którą rzecz jasna, musisz wtajemniczyć w swoje plany. Przyjaciółka Twojej ukochanej może wybrać się z nią do jubilera. Pod pretekstem wyboru biżuterii dla siebie, podczas wspólnego jej przymierzania może poznać rozmiar palca twojej przyszłej narzeczonej. Jeśli natomiast nie jesteś pewny rozmiaru, lepiej wybrać większy pierścionek, który nie sprawi trudności nałożenia go na palec w momencie oświadczyn. Jubilerzy często oferują darmową korektę rozmiaru, za duży pierścionek bez problemu można zmniejszyć. Pomocna może okazać się także poniższa tabela rozmiarów palca – gdybyście chcieli panowie potajemnie mierzyć jej palec sznurkiem czy inną nicią.

Tabela rozmiarów palca

Jak widać wybór pierścionka nie jest sprawą ani łatwą ani oczywistą, trzeba przemyśleć wiele elementów – od funduszy, przez wybór kamienia do odpowiedniego rozmiaru biżuterii. Na pewno jednak warto dołożyć wszelkich starań, aby wybrany przez ciebie pierścionek był wyjątkowy dla tej najważniejszej dla ciebie osoby. Pamiętaj, że jest to wybór, który do końca życia będzie wam przypominał o dniu, w którym rozpoczęliście nowy etap życia i na zawsze pozostanie symbolem łączącej was miłości.

Mamy nadzieję, że umieszczone powyżej wskazówki, szanowni panowie, pomogą wam dokonać odpowiedniego wyboru.